Od 2014-10-22 do 2014-12-19

Miejsce: PAN Biblioteka Gdańska przy ul. Wałowej 24

Gdański wehikuł czasu: Stare Miasto, Osiek, Zamczysko cz. 2

Wystawa ta jest rozwinięciem i kontynuacją koncepcji przedstawionej na wcześniejszej wystawie plenerowej. Tym razem pokazujemy Stare Miasto poprzez pryzmat życia ludzi tam mieszkających, których losy na trwałe wpisały się w jego wizerunek i ukształtowały jego oblicze.

Obydwie prezentacje, zarówno wcześniejsza plenerowa jak i stacjonarna, mają za zadanie ukazać dzielnicę znaną i nieznaną  zarazem, piękną a czasem zapomnianą. Obrazują, jak różni się historyczne Stare Miasto od dzisiejszego, ale też podkreślają znaczenie i rozkwit starej dzielnicy w związku ze współczesnym myśleniem o niej jako o kolebce Gdańska.

Książki, grafiki, zdjęcia, dokumenty życia społecznego  powstałe na przestrzeni wieków prowadzą na spacer ulicami Starego Miasta, Osieku i Zamczyska.

Migawki z życia ulicy poszerzają to rozumienie o wizję jej minionego, jak i obecnego piękna i charakteru. Obie ekspozycje „Gdańskiego wehikułu czasu” powstały po to, aby można było zobaczyć i przypomnieć sobie, że dziedzictwo Gdańska jest dobrem, o które trzeba dbać, o którym trzeba pamiętać i którym warto się chwalić.

Wystawę stacjonarną ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej można oglądać w budynku Biblioteki przy ul. Wałowej 24 w terminie od 22 października do 19 grudnia 2014 r. Wernisaż odbędzie się 22 października o godz. 16.30.

Zapraszamy.

Sprawdź, jak dojechać