Aktualności

Tropem księgozbioru Jana HeweliuszaInstytut Kultury Miejskiej i PAN Biblioteka Gdańska zapraszają na spotkanie z księgozbiorem Jana Heweliusza. Dr Maria Otto, kustosz Pracowni Starych Druków PAN Biblioteki Gdańskiej, pokaże zabytkowe księgi i opowie o tym, jak Heweliusz znakował swoje tomy.

Spotkanie zatytułowane „Tropem księgozbioru Jana Heweliusza” jest kontynuacją wykładu dr Marii Otto „Księgozbiór Jana Heweliusza jako przykład księgozbioru naukowego”, który odbył się w październiku br. w ramach Akademii Dawnego Gdańska. W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wzbudził, proponujemy udział w częściowej rekonstrukcji książkowej kolekcji słynnego gdańskiego astronoma. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądała dawna książka, zobaczą woluminy, które znajdowały się w posiadaniu uczonego i tytuły, jakie astronom czytał.

Akademia Dawnego Gdańska to projekt, dla którego inspiracją jest mało znana historia Gdańska, tajemnicze i często powikłane losy jego mieszkanek i mieszkańców, nierzadko bardzo zasłużonych dla nadmotławskiego grodu. 
 

Akademia Dawnego Gdańska „Tropem księgozbioru Jana Heweliusza” 
Data: 3 grudnia godz, 17.00 
Miejsce: PAN Biblioteka Gdańska, ul. Wałowa 15 
Wstęp wolny!© 2012 PAN Biblioteka Gdańska